Umów wizytę w urzędzie skarbowym – nowa usługa KAS ruszyła w całym kraju

Umów Się Na Wizytę w Urzędzie Skarbowym Nowa Usługa

Od 16 listopada 2020 r. z usługi „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” mogą korzystać podatnicy w całej Polsce. Załatwienie sprawy podczas bezpośredniej wizyty w urzędzie będzie możliwe po jej wcześniejszym umówieniu.  W opinii Ministerstwa Finansów zwiększy to bezpieczeństwo podatników i komfort przy załatwianiu spraw.

Umów wizytę w urzędzie skarbowym – nowa usługa w urzędach w całej Polsce

Nowa usługa, dzięki której nasz klient zarezerwuje spotkanie w urzędzie skarbowym, zaczyna działać w całym kraju. Dzięki usłudze i nowemu modelowi obsługi w urzędach skarbowych zapewnimy naszym klientom nie tylko większy komfort załatwiania spraw, ale też podniesiemy bezpieczeństwo wszystkich: podatników i naszych pracowników.

Oczywiście przypominam, że wiele spraw można załatwiać online, zwłaszcza że możliwości w tym zakresie są naprawdę szerokie. Jeśli jednak jest konieczna wizyta w urzędzie, umawiajmy się na nią z wyprzedzeniem, korzystając z nowej usługi lub telefonicznie

– mówi szef Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.

Źródło: Ministerstwo Finansów

Pilotaż nowej usługi „Umów wizytę w urzędzie skarbowym”

Nowy model obsługi nie jest do końca nowy, gdyż pilotażowo uruchomiony został już latem bieżącego roku w województwach podlaskim i wielkopolskim. Usługa została dobrze przyjęta przez podatników i już w październiku została wprowadzona w 5 kolejnych regionach, a od 16 listopada – jest dostępna w całym kraju.

Ankieta przeprowadzona wśród podatników z województwa podlaskiego, w którym jako pierwszym przeprowadzono pilotaż usługi, pokazała, że według 77 proc. ankietowanych wcześniejsza rezerwacja wizyty poprawia sprawność załatwienia sprawy i zwiększa bezpieczeństwo. 72 proc. stwierdziło też, że elektroniczny formularz jest zrozumiały i czytelny.

Jak umówić się na wizytę?

• Przez internet – skorzystaj z elektronicznego formularza dostępnego na https://www.podatki.gov.pl/e-wizyta-w-urzedzie-skarbowym/ lub na stronie swojego urzędu skarbowego;
• Telefonicznie – numery telefonów sprawdź na stronie swojego US;
• W urzędzie – w punkcie „Umawianie wizyt”, który znajduje się blisko wejścia . W części urzędów można pobrać numerek z elektronicznego automatu.

Inne sposoby załatwiania spraw online

Ze względu na sytuację epidemiczną z urzędem należy kontaktować się tylko w sytuacji, jeśli jest to niezbędne, a wizytę zarezerwujmy przez internet lub telefonicznie. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego czekania w kolejce i zadbamy o bezpieczeństwo swoje i pracowników urzędów.

Oprócz infolinii Krajowej Informacji Skarbowej i możliwości załatwienia swoich spraw podatkowych przez strony podatki.gov.pl i biznes.gov.pl, dostępne są też specjalne numery telefonów w urzędach skarbowych. Można je znaleźć na stronach internetowych urzędów w zakładce Kontakt.

W przypadku rozliczania podatku dochodowego rekomendujemy darmowy program e-PIT dostępny do pobrania z naszej strony https://urzadskarbowy.eu/twoj-e-pit/. Program jest bardzo prosty w obsłudze, nie wymaga specjalnego uczenia się i umożliwia przygotowanie deklaracji w zaledwie pięć minut. Co ważne, e-PIT zawiera już wszystkie możliwe deklaracje podatkowe, w tym najpopularniejsze PIT 37, PIT 36, PIT 36L, PIT 28, PIT 28S, PIT 38.