Split payment, czyli podzielona płatność, przedsiębiorco, dowiedz się więcej

"Liczenie rachunków"

Bank BGŻ BNP Paribas oraz firma konsultingowa Grant Thornton organizują cykl spotkań eksperckich, skierowanych do przedsiębiorców. Podczas warsztatów poruszane będą zagadnienia związane z nowym rodzajem płatności tzw. split payment. Eksperci odpowiedzą na pytania dotyczące nowych regulacji w tym zakresie. Pierwsze spotkanie dla przedstawicieli sektora MŚP odbędzie się już 11 maja w Gdańsku.

Podczas cyklu spotkań przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się m.in. z czym wiąże się i na czym polega split payment oraz jakie korzyści przyniesie podatnikom stosującym nowy mechanizm płatności. Uczestnicy warsztatów zapoznają się również z ryzykami, jakie się z nim wiążą oraz dowiedzą się jak można się przed nimi zabezpieczyć.

Split payment to narzędzie, którego zadaniem jest uszczelnienie systemu podatkowego. Zgodnie z ustawą z grudnia ub.r., banki od lipca 2018 roku będą prowadzić dla klientów dedykowane rachunki VAT powiązane z rachunkami rozliczeniowymi w walucie PLN. Ponadto, banki zostały zobowiązane wprowadzić nowy typ rozliczeń, tzw. płatność podzieloną (split payment), która może być wykorzystywana do zapłaty należności za faktury VAT.

Najbliższe warsztaty dla przedsiębiorców odbędą się w Gdańsku już 11 maja w budynku Olivia Four. Spotkanie poprowadzą eksperci z Banku BGŻ BNP Paribas oraz przedstawiciele Grant Thornton. Kolejne warsztaty, w ramach cyklu spotkań, odbędą się w Toruniu, Białymstoku, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu, Rzeszowie oraz Krakowie.

Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy zarejestrować się na stronie: www.landing.bgzbnpparibas.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Źródło: infowire.pl

Dodaj komentarz

*