Rozlicz PIT i wygraj

Rozliczenie roczne nie musi być nieprzyjemnym obowiązkiem. Tylko teraz składając PIT, podatnicy mają szansę na prawdziwe złoto. Portal Podatnik.info i Mennica Wrocławska z myślą o Fundacji Rosa organizują konkurs, w  którym każdy z nas może wygrać sztabkę złota.

Do końca marca trwa pierwszy etap konkursu organizowanego przez portal Podatnik.info. Każdy, kto rozliczy on-line swój podatek przy pomocy programu PIT Pro 2011, ma szansę wygrać jedną z 20 małych sztabek złota najwyższej próby (999,9). Nagrody ufundowała Mennica Wrocławska.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odwiedzić stronę www.podatnik.info/konkurs, pobrać program PIT Pro 2011 i rozliczyć za jego pomocą podatek za 2011 rok, przekazując 1 procent na rzecz Fundacji Rosa. Po wysłaniu wypełnionego formularza należy podać swój adres e-mail i – opcjonalnie – polecić konkurs swoim znajomych na popularnych portalach społecznościowych. Potem trzeba już tylko czekać na ogłoszenie listy zwycięzców. Wyniki można sprawdzić 4 kwietnia o godz. 16:00 na: www.podatnik.info/lista. Sztabkę złota wygra co setna osoba biorąca udział w konkursie.

Program PIT Pro 2011 to darmowa aplikacja pozwalająca na samodzielne rozliczenie podatku za 2011 rok. Umożliwia przekazanie na rzecz Fundacji Rosa (wpisanej do rejestru Organizacji Pożytku Publicznego) jednego procentu podatku – użytkownik aplikacji nie musi szukać numeru KRS organizacji i wpisywać go w odpowiednie pole. Dzięki czytelnym poleceniom, zaawansowanej opcji pomocy, weryfikacji błędów i wbudowanemu kalkulatorowi ułatwi rozliczenie PIT nawet początkującym podatnikom. Proces rozliczania można zakończyć złożeniem formularza drogą elektroniczną. Program bezpiecznie wysyła e-deklaracje i pozwala na pobranie UPO (Urzędowego Poświadczenia Odbioru).

– Aby ułatwić przyjaciołom naszej Fundacji rozliczenie roczne z fiskusem i przekazanie jednego procenta podatku, zachęcamy do skorzystania z programu PIT Pro 2011– mówi prezes Fundacji Rosa, Bohdan Pecuszok. – Aplikacja jest prosta w użyciu, nie wymaga od użytkownika posiadania skomplikowanej wiedzy o finansach. Pozwala szybko wypełnić formularz i przy okazji przekazać jeden procent na szczytny cel – pomoc dzieciom i młodzieży – dodaje.

Fundacja Rosa powstała w 2004 roku – od tego czasu aktywnie działa w Polsce jako organizacja pożytku publicznego. Fundusze, które otrzymuje w ramach corocznej akcji przekazywania 1 proc. podatków na cele charytatywne, przeznacza na wspomaganie dzieci i młodzieży.

 

Więcej o Fundacji Rosa

Fundacja Rosa powstała w 2004 roku – od tego czasu aktywnie działa w Polsce jako organizacja pożytku publicznego. Fundusze, które otrzymuje w ramach corocznej akcji przekazywania 1% podatków na cele charytatywne, przeznacza na wspomaganie dzieci i młodzieży. We wrześniu 2011 roku Fundacja Rosa dołączyła do grona organizacji zrzeszonych w Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

W imię zasady, że tylko aktywne działanie prospołeczne może zmieniać świat na lepsze,  od początku istnienia organizacja prowadzi akcję „Twoja Szkoła”, której celem jest wspieranie konkretnych placówek edukacyjnych. Każda z nich otrzymuje unikalny identyfikator, dlatego sumy pochodzące z akcji 1% dla OPP  trafiają do wybranych szkół.

Zachęcona powodzeniem swoich działań, w grudniu 2010 roku Fundacja Rosa zainaugurowała projekt pod nazwą „Lekki tornister”. Fundacja wyposaża szkoły w specjalne szafki, w których dzieci mogą przechowywać najcięższe podręczniki oraz przybory. Kolejnym przedsięwzięciem, którego realizacja rozpoczęła się w 2010 roku, jest program „Pokój Uśmiechu”. Dzięki niemu w lecznicach powstają przyjazne miejsca – poczekalnie i pomieszczenia do zabawy – w których najmłodsi pacjenci wraz z rodzicami mogą choć na chwilę zapomnieć o chorobach i trudach leczenia. W 2011 roku Fundacja rozpoczęła prace nad 10 pokojami uśmiechu. Kolejne wciąż czekają na realizację.

Uśmiech najmłodszych beneficjentów różnego rodzaju projektów sprawia, że z tym większym zaangażowaniem pracownicy Fundacji przygotowują nowe programy. Pierwszy z nich dotyczy działań terapeutycznych kierowanych do dzieci z różnego rodzaju dysfunkcjami mózgu. Kolejny – jest wsparciem nowoczesnej formy terapii dla dzieci z wykorzystaniem delfinów (delfinoterapia). Celem trzeciego z programów jest kompletne urządzanie pomieszczeń terapeutycznych dla dzieci (m.in. do stymulacji sensorycznej czy też sal doświadczania świata). Powstają one nie tylko w szkołach integracyjnych, ale również w innych placówkach oświatowych. Dzięki wsparciu Fundacji Rosa 14 z nich wzbogaciło się o pomieszczenia terapeutyczne. Kolejne placówki czekają na realizację pomieszczeń. W planach Fundacji na 2012 rok jest sfinansowanie 30 nowych pokoi terapeutycznych. To dzięki dotacjom, darowiznom oraz w szczególności 1% podatku Fundacja Rosa przywraca dzieciom uśmiech!

Więcej na stronie: www.fundacjarosa.pl

Źródło: InfoWire.pl

Dodaj komentarz

*