Pożyczka pozabankowa dla firmy?

Pożyczka gotówkowa pozabankowa kredyt gotówkowy

Pożyczka pozabankowa to inny wariant i możliwość uzyskania pomocy finansowej dla firmy zamiast kredytu.

Z czym wiąże się pożyczka pozabankowa?

Pożyczki pozabankowe są produktem finansowym oferowanym przez instytucje pozabankowe, jak również przez banki. Korzystają z nich głównie małe i średnie przedsiębiorstwa, ponieważ pozwalają one na szybkie zaradzenie kryzysom pojawiającym się w firmach.

Pożyczkodawcy działają zarówno stacjonarnie, jak i online, dlatego wniosek o taką pożyczkę można złożyć w swoim własnym biurze, za pośrednictwem Internetu.

Główną zaletą takiej pożyczki jest to, że uzyskanie jej związane jest z minimalną ilością formalności, krótkim czasem oczekiwania na odpowiedź od pożyczkodawcy oraz to, że po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej pieniądze mogą wpłynąć na konto pożyczkobiorcy nawet tego samego dnia.

Jak zawsze w tego typu sytuacjach należy przyjrzeć się kosztom związanym z zaciągnięciem takiego zobowiązania – informacje tego rodzaju powinny znajdować się na stronie pożyczkodawcy lub w umowie pożyczkowej.

Jak zaciągnąć taką pożyczkę online?

Chcąc zaciągnąć pożyczkę pozabankową za pośrednictwem Internetu, należy wypełnić wniosek znajdujący się na stronie internetowej wybranego pożyczkodawcy.

Nie wymagane są dodatkowe dokumenty, ani zaświadczenia – firmy pozabankowe potrzebują jedynie informacji dotyczących historii i zdolności kredytowej ubiegającego się o pożyczkę klienta.

Wniosek

Wniosek może zawierać prośbę o podanie nazwy przedsiębiorstwa, a także informacji związanych z uzyskiwanymi przychodami – niektórzy pożyczkodawcy mogą poprosić np. o przesłanie wyciągu z konta bankowego.

Klient

Jeśli klient ubiega się o zaciągnięcie niewielkiej kwoty pożyczki, może spotkać się ofertami firm pozabankowych, które będą wymagały od niego jedynie okazania dowodu tożsamości oraz wpisu do Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej.

Decyzja

Po wypełnieniu wniosku online należy czekać na odpowiedź o decyzji kredytowej – jeśli będzie pozytywna, pieniądze zostaną przelane na konto bankowe podane we wniosku.

Jakie warunki trzeba spełniać?

Generalnie dla uzyskania takiej pożyczki konieczne jest, aby:

  • działalność gospodarcza była zarejestrowana,
  • jej siedziba znajdowała się na terytorium Polski,
  • nie znajdowała się na liście dłużników – w bazach osób zadłużonych.

Jeśli chodzi o firmy pozabankowe, to z ich strony istnieje możliwość uzyskania wsparcia finansowego nawet od pierwszego dnia założenia działalności gospodarczej.

Jak wybrać najlepszego pożyczkodawcę?

W tym celu warto:

  • korzystać z porównywarek pożyczkowych,
  • przeglądać oferty firm posiadających dobrą opinię pożyczkobiorców
  • korzystać ofert zawierających dodatkowo opinię eksperta