DRUK PIT-WZR

ZAP-3 PIT-WZR PIT-WZ PIT-SE druk PIT-B PIT-16A Druk PIT-8AR Druk PIT-4R ORD-ZU NIP-7 Druk IFT-1 Druk IFT-1R DRUK PIT-ZG DRUK PIT-Z DRUK PIT-D DRUK PIT-PM DRUK PIT-OP DRUK PIT-O DRUK PIT-NZI DRUK PIT-MT DRUK PIT-MIT DRUK PIT-M DRUK PIT-IP DRUK PIT-DS PIT-11

PIT-WZR – informacja o wierzytelnościach i zobowiązaniach zmniejszających lub zwiększających przychody, wynikających z transakcji handlowych, czyli tzw. ulgi za złe długi.

Co to jest ulga za złe długi?

Ulga za złe długi przysługuje przedsiębiorcom, którzy ponieśli negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19, oraz ich przychody spadły o co najmniej 50 proc. w stosunku do 2019 r.

Kto może z niej skorzystać?

Ulga za złe długi jest skierowana do wszystkich przedsiębiorców niezależnie od formy prawnej, w której prowadzona jest działalność, i statusu przedsiębiorcy (działalność gospodarcza prowadzona indywidualnie lub w formie spółki, przedsiębiorca: mikro, mały, średni i duży), w tym również opodatkowanych tzw. ryczałtem ewidencjonowanym.

Pobierz druk PIT-WZR

Poniżej możesz zobaczyć oraz ściągnąć formularz, który Cię interesuje. 

Dokument do pobrania

Nasz darmowy program e-PIT stanowi ułatwienie dla podatników

Wypełniając swój druk PIT-WZR z tym programem nie musisz sam zajmować się dobieraniem odpowiedniego załącznika, gdyż nasz program e-PIT sam dobierze i wypełni odpowiednie formularze oraz załączniki na podstawie podanych przez Ciebie informacji.