Awaria w banku Santander. Znikały pieniądze z kont

santander-bank

Niedzielna awaria w banku Santander przeraziła sporą część klientów, którzy masowo opisywali, że z ich kont znikały duże sumy pieniędzy. Bank nie podaje przyczyny awarii, ale klienci Santander Polska odczuli w trzeci weekend czerwca 2021 roku duże problemy w korzystaniu z usług banku. Setki internautów skarżyły się w mediach społecznościowych, że z ich rachunków zniknęły pieniądze.

Awaria w banku Santander. Znikały duże sumy pieniędzy.

W niedzielę na profilach banku w mediach społecznościowych klienci zaczęli pisać, że z ich kont zniknęły duże sumy pieniędzy. Z pobranych kwot znikał „przecinek”.

Części osób, które w tym czasie realizowały płatności za pomocą bankowości internetowej, pobrano nawet 100-krotność kwoty.

Klienci w wyniku tej awarii potracili kwoty, których nawet nie mieli na kontach, więc bank zablokował ich karty płatnicze. Dla większości osób oznaczało to praktycznie brak możliwości dalszego korzystania z konta i wypłaty pieniędzy ze względu na brak środków. Najgorsze jest jednak to, że awaria trwała długie godziny. Downdetector.pl pokazuje, że zgłoszenia zaczęły napływać przed godziną 14:00 i aż do 1:00 cały czas pojawiały się kolejne.

Możliwe przyczyny awarii w banku

Większość klientów próbowała dowiedzieć się od pracowników banku jakie są przyczyny znikających kwot. Niestety dodzwonienie się na infolinię graniczyło z cudem.

Bank starał się informować zaniepokojonych klientów odpisując w ten sam sposób w mediach społecznościowych:

„Wiemy o podobnych sytuacjach i bardzo Was przepraszamy za powstałe niedogodności. Pracujemy już nad rozwiązaniem problemu” – odpisywali pracownicy w mediach społecznościowych. Zapewniano też, że środki będą sukcesywnie zwracane na konta klientów.

Pieniądze wróciły na konta klientów

Awaria w banku zakończyła się w niedzielę w nocy. O godzinie 21.40 problem został rozwiązany, a bank przywrócił prawidłowe wartości i salda na kontach klientów. Podkreślono, że problem dotyczył mniej niż 1 proc. transakcji realizowanych przez Santander Bank Polska w niedzielę. Przeproszono także za wszelkie niedogodności. 

Przyczyny awarii pozostają jednak nieznane. Bank nie poinformował do tej pory klientów co stało za tak masową usterką.